Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

azil de batrani !

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> GHIDUL APLICANTULUI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zucurudumba
Nou venit

Data înscrierii: 06/Mai/2010

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 11:33 pm    Titlul subiectului: azil de batrani ! Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa fac un azil de batrani intr`un mediu rural,am o vila cu cateva camere care trebe amenajata pentru asa ceva,am 19 ani si ma gandesc de unde se pot face rost de fonduri nerambursabile,astept ceva idei,indicatii ... orice ma poate ajuta,va multumesc aniticipat,va raspund la orice intrebari legate de proiectu care vreau sa il aplic ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blu vision
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Locație: Nord-Vest

MesajTrimis: Sâm Mai 15, 2010 3:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate stiu eu, azilurile de batrani construite din fonduri structurale trebuie sa fie NON-PROFIT, ai voie sa impui o taxa, dar la sfarsit de an nu ai voie sa inregistrezi profit. Si de la aceasta prevedere pana la evaziune fiscala si spalare de bani e doar un pas.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2010 5:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

one consult a scris:
Din cate stiu eu, azilurile de batrani construite din fonduri structurale trebuie sa fie NON-PROFIT

Aceasta informatie este incorect pusa in context general. Poate fi adevarata in unele cazuri particulare, dar acele cazuri ar trebui precizate de autorul initial al afirmatiei.
Sus
blu vision
Nou venit

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2010 9:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Patrascu, va urmaresc de ceva vreme si am remarcat ca sunteti, in general vorbind, foarte documentat. Dar cu afirmatia de mai sus nu ati facut decat sa ne bagati si mai tare in ceata. De ce nu ne spuneti Dvs. cum e de fapt cu azilurile de batrani?
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau, pentru a nu monopoliza discutia si pentru a nu poza in detinatorul adevarului absolut, intotdeauna las si altor consultanti ocazia sa-si exprime opinia in mod complet, asa cum v-am invitat si pe dvs. Consider ca astfel este corect fata de potentialii clienti care ne citesc sfaturile si parerile.

In cazul de fata am vrut numai sa transmit catre dvs. o colegiala atentionare ca se pot totusi realiza azile de batrani si in regim de societate comerciala. Intentia originala era de a va lasa pe dvs. sa va completati raspunsul, intrucat acum nu doresc sa corectez, doresc numai sa terminam odata cu subiectul "azil de batrani", care, pe mine personal, ma exaspereaza de cat de mult revine in actualitate, in loc sa fie citite vechile raspunsuri, bine documentate.
Sus
blu vision
Nou venit

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 6:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau, chiar n-am stiut de aceasta varianta (e drept insa, nici nu am insistat prea mult pe aziluri de batrani). Ar fi frumos sa ne impartasiti din experienta si din bagajul Dvs. de cunostinte si noua celor aflati mai la inceput de drum Smile pana la urma acesta este motivul pentru care urmaresc forumul, mai invat cate ceva "practic", nu doar din limbajul de lemn al Ghidului si al comunicatelor.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 7:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu va suparati pe mine, asta e prea usoara pentru un practician. E nevoie doar de o marunta aprofundare Ghidurilor, aici nu vorbim de o subtilitate dobandita din experienta. Nu e nevoie decat de putin studiu individual. Stiti cum se zice, burta pe carte! Incadrarea unui proiect pe programul corect tine de ABC-ul meseriei. Clientului ce-i spuneti cand va intreaba? Smile

Doriti sa se umple tara de consultanti care nu au aprofundat nici macar baza?
Aici, pe forum, cand un consultant isi asuma deschis aceasta calitate incearca sa se situeze la un nivel superior si atunci discutia se axeaza, in principal, pe chestiuni din experienta celorlalti. Mie imi place sa cred ca pentru noi Ghidurile nu mai au taine. Altfel, cu ce ne deosebim de simplul solicitant de finantare?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> GHIDUL APLICANTULUI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum