Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Pentru administratorul saitului

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> PROBLEME FORUM
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2009 2:28 pm    Titlul subiectului: Pentru administratorul saitului Răspunde cu citat (quote)

Setati corect serverul pentru ca noi vorbim in romaneste aici. Dati dovada de profesionalism, va rog. Jenant ca un forum creat cu Romanian phpBB sa nu recunoasca diacriticele Embarassed . Daca aveti nevoie de ajutor ma puteti contacta Sad .

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Feb 09, 2009 4:06 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ebi
Senior

MesajTrimis: Lun Feb 09, 2009 4:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum funcĂŸioneazĂŁ bine Smile .
MulĂŸumesc pentru operativitate.
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2009 1:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ebi, vrei te rog sa-mi spui cum se scrie cu diacritice pe forum?
ebi
Senior

MesajTrimis: Mar Feb 10, 2009 11:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe forum nu se scrie Ăźntr-un mod special, se scrie la fel ca Ăźn Word, sau mai sigur de verificat dacĂŁ este scris corect, cu Wordpad din (Start-Programs-Accesories). Pentru asta trebuie sĂŁ setezi propriul calculator din Start-setting-Control Panel...language- unde alegi bine-nĂŸeles limba romĂąnĂŁ (sau care vrei Very Happy ). DacĂŁ vei seta bine, va apare o pictogramĂŁ dreapta jos cu EN care poate fi comutatĂŁ cu mausul, clik dreapta, Ăźn RO. Va trebui sĂŁ te obiÂșnuieÂști cu modificĂŁrile de pe tastaturĂŁ, mai importante sĂźnt tastele din dreapta: [-> ĂŁ, ]-> Ăź, ;->Âș, '->ĂŸ, y<->z Âși mai cauĂŸi. Se gĂŁsesc de vĂźnzare Âși tastauri romĂąneÂști. Cu comanda shift+alt se face comutarea de la RO la EN Âși invers, direct de la tastaturĂŁ, fĂŁrĂŁ a apela la maus. am subliniat shift, pentru cĂŁ aceasta trebuie apĂŁsatĂŁ prima Âși eliberatĂŁ ultima cĂźnd sĂźnt folosite simultan.
Aceasta a fost pe scurt o lecĂŸie de o orĂŁ care era predatĂŁ pe vremuri Ăźn sĂŁlile mele de cursuri "de calculatoare" Smile .... alte vremuri...., copiii ĂźnĂŸelegeu imediat, adulĂŸii, ca Âși clienĂŸii mei de acum, mult mai greu Sad .
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 11, 2009 9:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa stiam si eu, am crezut ca este vreo combinatie de taste... Nu ma omor dupa tastatura in RO, m-am obisnuit cu combinatiile alt+caracter...
Multam.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> PROBLEME FORUM Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum